İnovatif Projelerin Türkiye Temsilcisi 'Esora Yatırım'

Bora Özer, Volkan Özer ve Ferhan Kâya tarafından kurulan Esora Yatırım, inovatif ürünleri Türk tüketicisiyle buluşturmaya devam ediyor.

Dünya çapında başarı yakalamış, ancak Türkiye'de henüz bilinmeyen yenilikçi ürünlere yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Esora, son olarak akıllı telefonlar için geliştirilen rüzgar ölçme uygulaması Vaavud ile adından söz ettiriyor.

Dünyada ilk defa hiçbir elektronik güç kaynağına ihtiyaç duymadan, gerçek zamanlı rüzgar ölçümü yapabilen uygulama olan Vaavud; ortalama net genel bakış, gerçek ve maksimum rüzgar hızı gibi verileri grafiksel olarak sunuyor.

2011 yılında Danimarkalı mühendislik öğrencileri tarafından lisans tezi kapsamında geliştirilen Vaavud rüzgar ölçer, şu anda Amerika, İngiltere, Almanya, Avustralya ve Japonya'nın da içinde olduğu 12 ülkede kullanılıyor.

Esora Yatırım Yöneticisi Bora Özer, ''Yaratıcısına Danimarka'da yılın en iyi girişimcisi ödülünü de kazandıran Vaavud'un ölçüm sonuçlarının Danimarka Teknik Üniversitesi'nde profesyonel bir rüzgar tünelinde test edildiğini ve sonuçların %100 doğru çıktığını'' belirtti.

Rüzgar hızının önemli olduğu spor branşlarıyla ilgilenen insanlar arasında büyük rağbet gören Vaavud, ölçüm sonuçlarının online olarak paylaşılabilmesine imkan vermesiyle teknoloji meraklıları tarafından da büyük bir ilgiyle karşılandı.

Telif Hakları ESORA'ya Aittir | www.esora.com.tr